Idézetek

A közönség utálja, ha kioktatják. Az iskolában sem az a jó tanár, aki szimplán csak oktatja a növendékeit, hanem az, amelyik képes lenyűgözően mesélni, információkat ad át és mindeközben nevel.

Agárdy Gábor

A diák, míg tanul, nem méltányolja a tanárait. Csak később, amikor már többet tud a világról, érti meg, milyen sokkal tartozik azoknak, akik nevelték. A jó tanár nem vár dicséretet, sem szeretetet a fiataloktól. Kivárja, hogy idővel megkapja tőlük.

Darren Shan

Magad azzal ékesíted, ha elmédet élesíted.

Joanne Kathleen Rowling (Harry Potter és a bölcsek köve)

Joanne Kathleen Rowling

A tanár gyakran többet tanul a diákjától, mint a diák a tanárától.

Louis Sachar

Élj úgy, mintha ma lenne az utolsó napod. Tanulj úgy, mintha örökké élnél.

Mahatma Gandhi

Szeretet nélkül nincs oktatás - csak kiképzés.

Maria Lopatkowa

Nem az a mester, aki megtanít valamire, hanem aki megihleti a tanítványt, hogy legjobb tudását latba vetve fölfedezze azt, amit már eddig is tudott.

Paulo Coelho

Az oktatói munka sikere kettőn múlik: a diákon és a tanáron.

Reiman István

A legtöbbet úgy tanulja az ember, ha sokat olvas, sokat ír, és a legértékesebb leckéket mindig maga tanítja magának.

Stephen King